Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powitanie Joanny Mazur mistrzyni świata w rodzinnym Szczucinie

26 lipca 2017 roku w sali konferencyjnej naszej szkoły zgromadzili się samorządowcy, dyrekcja i społeczność szkoły, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy powiatu dąbrowskiego, aby powitać i pogratulować naszej krajance, Pani Joannie Mazur tytułu Mistrza Świata w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych, wywalczonego 23 lipca w Londynie. Niewidoma mieszkanka powiatu dąbrowskiego wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyli złoto, sięgając po tytuł mistrzów świata. W biegu na 800 metrów wywalczyli srebrny medal – do drugiego złota zabrakło zaledwie 0,03 sekundy! Natomiast bieg na 400 metrowym dystansie zakończył się trzecim miejscem na podium, a tym samym brązowym medalem.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Andrzej Urbanik członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Zdrowia Pani Mariola Smolorz, Magdalena Mach - Surowiec dyrektor PCEiKZ w Szczucinie wraz z wicedyrektor Beatą Smaś, samorządowcy, nauczyciele PCEiKZ, uczniowie i lokalni przedsiębiorcy.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Magdalena Mach – Surowiec, która powitała wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkich bohaterkę spotkania Joannę Mazur, pogratulowała zdobycia mistrzowskiego tytułu i życzyła dalszych sukcesów.

Wiele ciepłych słów do mieszkanki powiatu dąbrowskiego, skierował starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który w imieniu samorządu powiatowego oraz własnym złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania z okazji osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu. Jak podkreślił starosta  sukces Joanny Mazur to zasługa niezwykle ciężkiej pracy i intensywnych treningów, wiary we własne możliwości niezwykłego uporu w dążeniu do celu.

W imieniu społeczności szkolnej PCEiKZ podziękowania i kwiaty złożyli uczniowie kl. I TMT Dominik Walczak i Karol Chrabąszcz.

Wzruszona mistrzyni ze Szczucina podziękowała za spotkanie i za obecność. Wyraziła wdzięczność za tyle ciepłych słów, nagrody i wsparcie, a także za serdeczność. Opowiedziała również o treningach i przygotowaniach do zawodów. Jak podkreśliła bieganie jest jej ogromną pasją i mimo niepełnosprawności nie poddaje się. Odnosi sukcesy w sporcie, ale kosztuje ją to bardzo dużo pracy oraz ogromnego wysiłku fizycznego. Mówiła także o niezwykłej chwili podczas mistrzostw, gdy ogłoszono jej zwycięstwo i stojąc na najwyższym stopniu podium usłyszała Mazurka Dąbrowskiego. Jak podkreśliła to jest niesamowite i niezapomniane uczucie. Szczególne podziękowania skierowała na ręce Pani Stelli Dąbroś za pomoc, wsparcie i zainicjowanie tego spotkania.

Oprócz gratulacji i podziękowań Mistrzyni otrzymała realne wsparcie w postaci czeków ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców.

Warto wspomnieć, że w PCEiKZ w Szczucinie sportowa bohaterka gościła już kilka razy. W ramach szkolnych „Spotkań z ciekawymi ludźmi" mogła podzielić się z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami swoją historią i osiągniętymi sukcesami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji TVP Kraków ze spotkania! Źródło: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©