Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka edukacyjna

      W dniu 24 października klasy I szkoły branżowej oraz II zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Tarnowa. W Biurze Wystaw Artystycznych obejrzeli wystawę prac Doroty Bernackiej - „SINGULAR”, oraz pokonkursową 9 edycji Międzynarodowego Biennale Miniatur Częstochowa - 2016. Uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią Aleksandrę Kubisztal, która ciekawie opowiadała o działalności BWA oraz o sztuce. Później podczas zajęć artystycznych mogli sami wykonać miniatury z których powstała mini wystawa. Sprawiło im to dużo radości !

     Następnie grupa udała się na spacer starymi ulicami Tarnowa by trafić do odnowionej w 1987 roku Bimy. Pozostałości po najstarszej murowanej synagodze tarnowskiej, zbudowanej po 1661 roku. Obejrzano też odrestaurowany Rynek renesansowy, Ratusz oraz Bazylikę Katedralną.

     Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy w ramach „spotkań z kulturą” oraz aktywizacji uczniów ZSZ.

   Opiekunowie: panie Stella Dąbroś, Teresa Domańska oraz Marta Sieroń

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©