Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 

do tekstu       Światowy Dzień AIDS ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV i AIDS.

   Nasza szkoła od wielu lat angażuje się w obchody tego dnia. Z tej okazji został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy O AIDS.

W tym roku na konkurs zgłosiła się rekordowa ilość uczniów. Musieli się oni zmierzyć w ciągu 40 minut z 25 bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi wiedzy na temat HIV i AIDS. Poziom wiedzy jaki reprezentowali był niezwykle wyrównany. Taką samą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęły 3 osoby. Byli to : Agata Sośnia, Oliwia Wójcik i Radosław Zagrajek wszyscy z klasy III LO A. Tylko o jeden punkt mniej zdobyła Magdalena Golemo uczennica klasy II LO A.

W dniu 1- go grudnia pani wicedyrektor Beata Smaś wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami.

Pragniemy zwrócić uwagę, że epidemia HIV i AIDS to wciąż problem aktualny i warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku.                                                              
Organizatorki konkursu: M. Gadziała, R. Kmiecik i M.Stojek pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.                                                                                             

             Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

5 grudnia 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy Konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Cała prawda o AIDS” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły i godnie ją reprezentowali.

I miejsce zajął Radosław Zagrajek

Marzena Mamuszka została wyróżniona dyplomem.

Nie było łatwo, gdyż konkurs cieszy się ogromną popularnością i zgłasza się wielu chętnych. Możemy być dumni z naszych uczniów za posiadaną szeroką wiedzę o tej bardzo niebezpiecznej chorobie AIDS.

{gallery}018/2017 12 06 aids{/gallery}

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©