Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

 Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka - nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Na świecie z HIV żyje blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Zespół nabytego upośledzenia odporności (Acquired Immunodeficiency Syndrome, AIDS) jest wywoływany przez wirus HIV.

W naszej szkole jak co roku odbył się szkolny konkurs wiedzy „Co wiem o AIDS”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wyłoniono laureatów: I – miejsce: Kinga Kupiec kl. III LO, II – miejsce: Klaudia Piłat kl. II LOAoraz III – miejsce Nikola Szeliga kl. II LOA.Laureaci wzięli udział w konkursiezorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe
w Dąbrowie Tarnowskiej pt. „Cała prawda o AIDS”. W tym konkursie uczennice naszej szkoły wywalczyły II – miejsce
Kinga Kupiec kl. III LO i III miejsce Nikola Szeliga kl. II LOA.

Jesteśmy dumni z sukcesów uczennic, gdyż konkurencja była duża. Gratulujemy!

Opiekunowie konkursu: Ewelina Czub – Kapel, Renata Kmiecik, Mieczysława Stojek, Marta Szwajkosz.

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©