Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Transplantacja – wiedza w pigułce”

 

Uczennice naszej szkoły Alicja Bączek oraz Karolina Łachut wzięły udział w I edycji Ponadregionalnego Konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem: „Transplantacja – wiedza w pigułce”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie. Celem konkursu było propagowanie w środowisku wiedzy na temat transplantacji i podnoszenie świadomości znaczenia tej metody leczenia. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty. Konkurs odbył się w dwóch etapach: I etap stanowiło przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat „Transplantacja – wiedza w pigułce” (wrzesień – listopad 2013), II etap test pisemny wiedzy o transplantacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie (grudzień 2013). Na spotkaniu finałowym podsumowującym konkurs, zostały ogłoszone wyniku oraz rozdane pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych wystąpień zaproszonych gości. Były to m.in.: dr hab. med. Piotr Przybyłowski „Uwarunkowania społeczne, prawne i organizacyjne pobierania i przeszczepiania narządów”,
lek. med. Zbigniew Cholewa „Kontakt z rodziną dawcy narządów do transplantacji”,
ks. Paweł Marzec „Kościół katolicki wobec transplantacji” oraz Małgorzata Rejdych „Drugie życie – refleksje osób żyjących dzięki transplantacji”.

Opiekun: Ewelina Czub-Kapel

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©