wirtualny spacer8

11 listopada

„Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy…” 

11 listopada to data w kalendarzu wobec, której nie możemy przejść obojętnie. Dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chociaż w tym roku święto ma inną oprawę, jego wydźwięk jest zawsze taki sam. To narodowy dzień wolności i lekcja patriotyzmu!
DROGI UCZNIU Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, pamiętasz, ile starań poczyniono by po 123 latach Polska ponownie powróciła na mapy Europy i świata? Jak wielu, oddało, za dziś wolną ojczyznę swoje życie? Jak trudną drogę przeszliśmy jako naród od 1795 roku do 11 listopada 1918?
Pamiętaj, że Wolna i Niepodległa Polska stała się silna i TY również swoją postawą i zaangażowaniem, bądź dziś dumnym Polakiem! Wyrazem Twojej miłości do Ojczyzny niech będzie udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa”, w 100-lecie Odzyskania przez nasz kraj wolności.  


11 listopada o godzinie 12:00 w naszych domach, indywidualnie lub z rodziną zaśpiewaj Mazurka Dąbrowskiego!

 

 

cover photo

Obrazek - źródło:https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-102-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/ [dostęp: 09.11.2020r.]
Autor: Wojciech Wilk i uczniowie klasy 3TI


stopka oferta 2021 22