Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Konkurs z okazji DODO

28 stycznia przypada Dzień Ochrony Danych Osobowych (DODO).
Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.Uznając konieczność pogodzenia podstawowych wartości, takich jak poszanowanie prawa do prywatności i swobody przepływu informacji między ludźmi, Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela. Dzień Ochrony Danych Osobowych ma zwrócić uwagę wszystkich obywateli państw Europy na kwestie związane z ochroną danych i przyczynić się do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie.


Ten dzień jest okazją do zastanowienia się jak chronimy swoją prywatność, gdzie i komu udostępniamy informacje o sobie oraz czy jest to bezpieczne i niezbędne.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z poradami opracowanymi przez UODO, które można znaleźć na naszej stronie (link do zakładki). Dla uczniów przygotowany został konkurs z nagrodami na platformie moodle (link do konkursu), który będzie dostępny 28 stycznia.

 

PCEiKZ w Szczucinie