wirtualny spacer8

Sukces Kordiana

Kordian Adamczyk finalistą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej

13 lutego 2021 r. w Zespole Szkół Nr 3 i m. Antoniego Kocjana w Olkuszu odbyły się zawody etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Warto wspomnieć, że na Olimpiadę uczeń wraz z nauczycielem do odległego Olkusza odbyli podróż samochodem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Naszą szkołę reprezentował Kordian Adamczyk z II LO A. Drugi etap Olimpiady składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy udzielali odpowiedzi na 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru, a w drugiej części najlepsi pracowali nad testem, który zawierał pytania otwarte oparte na źródłach. Reprezentant naszej szkoły Kordian Adamczyk awansował do drugiej części Olimpiady. Po spełnieniu wymagań regulaminowych uzyskał wyróżnienie (tytuł finalisty). Osiągnięty wynik przez ucznia klasy o profilu prawniczym jest dobrą prognozą do startu w kolejnych edycjach Olimpiady.
Finaliście gratulujemy!

dyplom oUE 


stopka oferta 2021 22