wirtualny spacer8

Konkurs „Przywróć naszą Ziemię"

 Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię” UWAGA – KONKURS!

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Uczniów naszej szkoły zapraszam na konkurs pod hasłem Jak ja dbasz o planetę na co dzień 😊

Przedstaw swoje ekodziałania. Forma dowolna (plakat, film, zdjęcia, prezentacja).

prace przesyłamy do 30.04.2021 na platformę MOODLE


stopka oferta 2021 22