wirtualny spacer8

Wizyta w Grecji

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych z wizytą w Grecji w ramach projektu „Fotografia i muzyka jako droga do rozwoju kompetencji kluczowych młodzieży”

W dniach od 23.05. do 31.05.2021 trzydzieści dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyło wizytę w Grecji w ramach projektu „Fotografia i muzyka jako droga do rozwoju kompetencji kluczowych młodzieży”.

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole.

Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu. Projekt w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju. Podczas tygodniowego pobytu młodzież zapoznawała się z zagadnieniami związanymi z fotografią i muzyką. Spotkanie w szkole z nauczycielem greckim było okazją do poznania muzyki greckiej. Zadaniem młodzieży było nauczenie się piosenki w języku greckimi i wykonaniu jej na placu szkolnym. Na zajęciach fotograficznych, uczniowie wykonywali zdjęcia. Po wykonaniu zdjęć każdy zdecydował jakie zdjęcie wyśle na konkurs.

Młodzież ze szkoły greckiej, będzie decydowała poprzez głosowanie, które zdjęcie zwycięży. Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych wycieczkach: na Meteory oraz zwiedzali miasto Saloniki. Atrakcją był rejs statkiem pirackim po morzu. Uczniowie zwiedzili również piękną miejscowość Litochoro, Wergine. W czasie krótszych wycieczek, była okazja do pieszych wypraw na wzgórza otaczające hotel, położony w malowniczej dolinie miedzy morzem, a pasmem Olimpu. Była okazja do spędzenia czasu na plaży oraz przy hotelowym basenie.

Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu pełnili nauczyciele: S.Dąbroś, E.Plebańska, J.Będkowski, A.Kowalik, M.Dąbroś, L.Urban.

Więcej zdjęć na naszym fanpage: PCEiKZ Szczucin - Zdjęcia | Facebook


stopka oferta 2021 22