wirtualny spacer8

Wręczenie nagród

29 kwietnia 2021 roku po raz VI w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie zorganizowany został „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.
W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach, Szkoły Podstawowej w Zabrniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, konkurs zorganizowany został w trybie zdalnym.

W „ortograficznym boju" zwyciężyła Wiktoria Ciąbor, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".
II miejsce zajęła Julia Misiaszek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem.
III miejsce zajęła Agata Klara, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, która otrzymała pióro brązowe.
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz książki.

17 czerwca w PCEiKZ nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
Organizatorzy Stella Dąbroś i Marta Sieroń.


stopka oferta 2021 22