Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Wycieczka do Poznania

W dniach 22-23 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. A. Gumułką, p. R. Wilk-Krzciuk i p. W. Wilkiem odwiedzili Poznań. Pierwszy dzień wyjazdu upłynął na zwiedzaniu targów gier komputerowych i multimediów Poznań Game Arena, gdzie można było nie tylko zagrać na komputerze, ale również poznać proces tworzenia gier, spotkać się i porozmawiać z twórcami gier oraz przetestować nowoczesny sprzęt komputerowy.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru z przewodnikiem po mieście, który przybliżył początki dziejów Polski i udział Poznania w historii państwa Piastów. Zwiedzanie Katedry Poznańskiej wypełnione było ciekawymi opowieściami i legendami dotyczącymi słynnych mieszkańców dzisiejszej stolicy Wielkopolski. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć Kaplicę Królów Polskich ozdobioną prawdziwym złotem, w której znajduje się grobowiec Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. Podczas wędrówki ulicami Starego Miasta, przewodnik opowiadał ciekawe historie i anegdoty z dziejów Poznania związane z jego atrakcjami. Uczniowie podziwiali poznańskie koziołki, które codziennie o 12:00 bodą się na wieży Ratusza, a także mogli zakupić smaczne, tradycyjne rogale świętomarcińskie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum szyfrów ENIGMA. Celem tego miejsca jest pokazanie historii złamania szyfrów tej słynnej maszyny i udziału w nim polskich kryptologów. Uczestnicy nie tylko zobaczyli prawdziwą maszynę ENIGMA, ale również poznali rożne metody szyfrowania informacji i zmierzyli się z ciekawymi łamigłówkami kryptograficznymi. Program wycieczki kończył się na zwiedzaniu Starego Browaru, którego historia sięga XIX w. Uczniowie byli pod wrażeniem rozmiarów tego budynku. Obecnie znajduje się w nim galeria handlu i sztuki w proporcjach 50:50, gdzie przechodząc alejami handlowymi można oglądać dzieła współczesnych artystów.

Galeria zdjęć na fanpage szkoły.

PCEiKZ w Szczucinie