Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Dzień Otwarty

 W dniu 21 kwietnia 2022 roku został zorganizowany Dzień Otwarty naszej Szkoły połączony z Dniem Doradztwa Zawodowego. Odwiedzili nas uczniowie ze szkół podstawowych wraz z opiekunami z placówek: Mędrzechów, Radwan, Zabrnie, Bolesław, Pacanów, Smęgorzów, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin. Goście mieli możliwość przyglądania się funkcjonowaniu naszej szkoły podczas codziennej pracy, ale również skorzystać z ofert pracodawców, którzy w budynku warsztatowym wystawili swoje stanowiska. Nie zabrakło również wielu atrakcji np. po raz pierwszy odbył się w PCEiKZ konkurs poezji śpiewanej w różnych językach. Dużym zainteresowanie cieszyło się stoisko firmy Naturhouse z Tarnowa, na którym można było uzyskać porady dotyczące różnych diet oraz zdrowego sposobu odżywiania.

Dziewczęta chętnie oblegały stoisko kosmetyczne, na którym nasza absolwentka p. J. Maduna udzielała rad dotyczących stosowania kosmetyków oraz robienia makijażu.

Natomiast chłopców przyciągał hybrydowy model Toyoty, prezentowany przez p. A.Kobosa ze Zgłobic koło Tarnowa oraz ćwiczenia na siłowni.

Od wielu lat współpracujemy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej oraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie, stąd też ich wizyta w Szkole w tym dniu w celu umożliwienia skorzystania ze wskazówek doświadczonych doradców zawodowych.

W budynku warsztatów szkolnych uczniowie mogli obserwować pokazy spawania i toczenia, stanowisko do diagnostyki oraz zapoznać się z zabytkami motoryzacyjnymi.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym, przedsiębiorcom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego dnia, nauczycielom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia.

Zapraszamy do rozpoczęcia nauki we wrześniu w PCEiKZ.

Galeria zdjęć na szkolnym fanpage.

PCEiKZ w Szczucinie