Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Ortograficzny Bój rozstrzygnięty

    26 kwietnia po raz VII w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

   W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych  z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.  

   Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej w Oleśnie, Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Szczucinie, Szkoły Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Gręboszowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół w Brniu   oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

     W „ortograficznym boju" zwyciężyła Joanna Foszcz,  uczennica Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej  która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajęła Jowita Sojka , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce zajęła  Izabela Ślęczkowska,  uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie która otrzymała pióro brązowe.

Wyróżniono też Martynę Musiał ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Szymona Surowca ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie.

   Nagrody oraz dyplomy wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.

   Organizatorami były: pani Stella Dąbroś   i Marta Sieroń.

PCEiKZ w Szczucinie