Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Lekcja on-line z synoptykiem

W dniu 07.06.2022r. uczniowie klasy III MIP uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, jakim była lekcja on- line z synoptykiem. Lekcja odbywała się przy użyciu aplikacji MS Teams, a uczestniczyć w niej mogliśmy dzięki udziałowi w konkursie edukacyjnym „Jedna Planeta” .
Podczas lekcji eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, Agnieszka Harasimowicz (ekspert i starszy synoptyk) oraz Mateusz Barczyk (z-ca Dyrektora Centrum MOK) wyjaśnili jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych oraz na czym polega praca synoptyka. Dowiedzieliśmy się, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody oraz jakie są blaski i cienie tego zawodu. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie.
Mamy świadomość zmian klimatycznych, które ciągle następują oraz ich wpływu na życie ludzi na Ziemi. Dzięki udziałowi w lekcji poszerzyła się wiedza naszych uczniów na temat współczesnych sposobów prognozowania pogody.
Być może udział w tej lekcji skłoni niektórych uczniów do przemyśleń i może ktoś w przyszłości zostanie synoptykiem.
Opiekę nad młodzieżą sprawowała nauczycielka fizyki Mieczysława Stojek

PCEiKZ w Szczucinie