Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Zajęcia chmurowe w ANS

 14 czerwca b.r. w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyły się ostatnie zajęcia w ramach tegorocznej edycji Małopolskiej Chmury Edukacyjnej dla grupy elektronicznej. Po wykładzie dotyczącym zastosowań systemów z rodziny Arduino, które omówił dr inż. Jacek Jasielski, uczestnicy zajęć chmurowych mieli możliwość zapoznania się z pracowniami i laboratoriami Wydziału Politechnicznego. Pracownicy Katedry Elektroniki zachęcali uczniów do rozwijania zainteresowań i pokazali wiele praktycznych zastosowań elektroniki. Dodatkową atrakcją była wizyta na pierwszych targach „Innowacje Tarnowskie”, które odbywały się na terenie uczelni. Można było zobaczyć, czym zajmują się działające w regionie firmy. Ciekawość naszych uczniów, jak również nauczycieli wzbudziły produkty, które powstają w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie oraz okulary VR produkowane przez firmę elPLC specjalizującą się w automatyzacji procesów przemysłowych.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające posiadanie podstawowej wiedzy o systemach Arduino. Wizyta na uczelni wyższej stała się okazją do podjęcia pierwszych decyzji dotyczących planowania przyszłej kariery zawodowej.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. W.Wilk i p.A.Gumułka.

PCEiKZ w Szczucinie