Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Gala Szkolnictwa Zawodowego

 15 czerwca, w Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbyła się Gala Kształcenia Zawodowego, podczas której, uczniowie technikum informatycznego w PCEiKZ w Szczucinie Jakub Schab oraz Maciej Koper będący laureatami konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” otrzymali zasłużone nagrody i wyróżnienia. Uczniom podczas tej doniosłej chwili towarzyszył Wicestarosta Dąbrowski Pan Krzysztof Bryk, dyrektor PCEiKZ w Szczucinie Pani Magdalena Mach-Surowiec, oraz nauczyciel PCEiKZ w Szczucinie, przygotowujący ich do konkursu Pan Krzysztof Słupek.

Tegoroczny konkurs składał się z 7 konkurencji a drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w testach współzawodniczyły w zmaganiach praktycznych. Uczniowie rywalizowali w przeprowadzeniu serwisu nowoczesnego ciągnika rolniczego, tworzeniu dań z gęsiny zatorskiej, opracowaniu grafiki popularyzującej kształcenia zawodowe, znajomości fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego, rajdzie miejskim „szlakiem suskich legend”, trójwymiarowym projektowaniu i druku modelu części mechanicznych oraz prawidłowym montażu okna z wykorzystaniem rozwiązań energooszczędnych.
Jakub i Maciek zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w kategorii „Projekt grafiki na koszulkę – Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski”. Zadaniem w tej kategorii było opracowanie projektu graficznego koszulki promującej małopolskie szkolnictwo zawodowe. Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że będąc uczniami technikum informatycznego konkurowali skutecznie z drużynami będącymi uczniami kierunków typowo graficznych takich jak technik poligrafii czy technik reklamy.

„Mam Zawód. Mam fantazję” to Wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce. Organizowany od 2011r. w formule współzawodnictwa w kilku różnych konkurencjach zawodowych. Organizatorem jest Województwo Małopolskie a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy, czyli małopolskie szkoły zawodowe. Obecnie Konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Wyjazd na Galę Szkolnictwa Zawodowego odbył się dzięki uprzejmości Pana Wicestarosty Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka, który zapewnił transport do Krakowa.

PCEiKZ w Szczucinie