Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

wirtualny spacer8

Obchody powiatowe

11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej świętowano najbardziej radosną z rocznic narodowych. Tradycyjnie przed budynkiem Starostwa Powiatowego zgromadziły się delegacje oraz poczty sztandarowe, by uczcić 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wszyscy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą przy Dąbrowskim Domu Kultury oraz Kompanię Honorową Strażaków Powiatu Dąbrowskiego i dąbrowskich strzelców udali się w uroczystym pochodzie ulicami miasta do kościoła pw. NMP Szkaplerznej na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił Proboszcz dąbrowskiej Parafii Ks. Stanisław Cyran.

Następnie wszyscy zebrani udali się na apel patriotyczny, który odbył się w parku miejskim pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1918 i 1920. W Powiatowych obchodach Święta Niepodległości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, kierownicy organizacji zawodowych, poczty sztandarowe kombatantów, instytucji państwowych, szkół, jednostek OSP, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Powiśla.

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Magdalena Mach-Surowiec, Poczet Sztandarowy z opiekunem. W imieniu całej społeczności szkolnej złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

PCEiKZ w Szczucinie