31 Maja 2017r. Światowy Dzień bez Tytoniu

     W tym roku światowy Dzień bez tytoniu obchodzony jest pod hasłem: ?Tytoń ? zagrożenie dla rozwoju?, a jej głównym celem jest wykazanie zagrożenia, jakie stwarza przemysł tytoniowy. W ciągu roku około 6 milionów osób umiera z powodu palenia papierosów. Używanie tytoniu stanowi zagrożenie dla każdej osoby, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji. Przynosi cierpienie, chorobę i śmierć, zubożenie rodzin i gospodarek narodowych.

     Święto obchodzone jest od 1987r. Światowa Organizacja Zdrowia co roku koncentruje się na innym aspekcie tej globalnej epidemii, stara się uświadomić i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu ? głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła, trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety.

Weź udział w konkursie na mem internetowy!!!

           

            Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia bez Papierosa (31 maja) ogłaszają konkurs na mem internetowy dotyczący problematyki palenia tytoniu. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów, ukazanie negatywnych skutków palenia tytoniu oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.

W konkursie mogą wziąć zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe zamieszkałe na terenie powiatu dąbrowskiego. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie memu internetowego o tematyce antytytoniowej i przesłanie go drogą elektroniczną, wraz z załącznikiem, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 2 czerwca 2017 r.

            Prace konkursowe spełniające wymogi formalne zostaną zamieszczone na fanpage?u (Facebooku) Powiatu Dąbrowskiego: https://www.facebook.com/powdabrowski oraz na stronie internetowej Powiatu Dąbrowskiego: www.powiatdabrowski.pl

            Laureaci wyłonieni zostaną na podstawie ilości ?lajków?, jakie otrzymają poszczególne prace konkursowe. Głosowanie trwać będzie do 11 czerwca 2017 r.

Autorzy memów, które zgromadzą największą ilość ?lajków? otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 14 czerwca 2017 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.