Wyjazd edukacyjny

   W dniu 26 maja uczniowie klasy I TT mięli przyjemność uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym do Tarnowa. Celem wycieczki było zwiedzanie wystawy zaprezentowanej w Centrum Sztuki Mościce oraz obejrzenie filmu biograficznego o Vivian Maier ? autorce zdjęć.

Zapytacie pewnie, kim była Vivian Maier ?

   Można odpowiedzieć, była zwyczajną kobietą, która pracowała jako niania , a jej pasją było fotografowanie. W 2007 roku odkryto jej ogromny fotograficzny dorobek około 120 tyś. negatywów, taśmy filmowe, rozmaite zdjęcia i mnóstwo niewywołanych klisz. Szybko okazało się, że Vivian była niezwykle uzdolnioną kobietą, która ukrywała przed światem swój wielki talent. Została uznana za jedną z najwybitniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiały się w kolejce, by pokazywać jej prace. My mieliśmy okazję zobaczyć je w Tarnowie. Uczniowie klasy I TT składają serdeczne podziękowanie Pani Stelli Dąbroś ? kierownikowi wycieczki za zorganizowanie wyjazdu.

Wspomnieć należy, że film prezentowany był w Dzień Matki i to chyba też nie jest bez znaczenia, gdyż ukazywał on olbrzymi wpływ jaki wywarła na życie artystki jej mama. Korzystając z okazji wszystkim MAMOM życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.