1 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

 

     1 czerwca był w naszej szkole nie tylko Dniem Dziecka, ale też Dniem Sportu i Dniem Akcji ?Jak nie czytam, jak czytam?. Odbyły się:

*  Szkolny turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców, w którym udział brały zgłoszone drużyny mieszane ze szkoły. Wyniku rywalizacji

I miejsce ? Spartanie?

II miejsce ? Diabełki Łukasza?

III miejsce ? Koksy?

*  Powiatowy Turniej w piłkę nożną o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu. Został ufundowany przez panią Barbarę Pobiegło, która przybyła, aby uroczyście wręczyć puchar i dyplomy. Wyniki :

I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Brnia

II miejsce Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych ze Szczucina

*  Akcja ?Jak nie czytam, jak czytam , której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika ? Biblioteka w Szkole?. Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji. Celem była promocja czytelnictwa wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie. Do akcji przyłączyły się panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Szczucinie i z czego bardzo się cieszymy grupa Gimnazjalistów ze Szczucina wraz z opiekunami. Na nasze zaproszenie odpowiedział też wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Marek Kopia i przybył, aby przyłączyć się do akcji.

Przed budynkiem szkoły zebrali się uczniowie , nauczyciele oraz przybyli goście aby  rozpocząć bicie rekordu czytania o jednej godzinie tj. 10.00, następnie stworzyliśmy łańcuch, który łączył osoby trzymanymi w rekach książkami oplatający boisko ORLIKA. Całość filmowana była z drona. Po raz drugi młodzież nas nie zawiodła, przynieśli książki oraz z chęcią wzięli udział w zabawie.

Fotorelacja kliknij tutaj

*  W tym dniu swoje święto mieli również wędkarze. Na stawie przy ulicy Wolności pod opieką pana Andrzeja Kłagisza wsparciu pana Leszka Dąbrosia i Jerzego Mazurka przedstawiciela Polskiego Związku Wędkarskiego uczniowie rywalizowali w IV Mistrzostwach Szkoły w Wędkarstwie Spławikowym, aby otrzymać Puchar Dyrektora Szkoły. Najlepsi okazali się :

I miejsce Piotr Pater 1,72 kg złowionych ryb w tym największy karaś- 24 cm

II miejsce Markot Mateusz 1,68 kg ryb

III miejsce Bartosz Bukała 1,61 kg ryb

W sklepiku szkolnym wydawane były napoje, ciastka i lody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia serdecznie dziękujemy !

Organizatorami byli:

Nauczyciele wychowania fizycznego

Nauczyciele bibliotekarze

  pan Andrzej Kłagisz