ORTOGRAFICZNY BÓJ O PIÓRO STAROSTY

    22 listopada 2017 roku po raz III w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się ? Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu?.

   W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski. Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.

   Do konkursu przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Borkach (Zespół Placówek Oświatowych), Gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika), Gimnazjum w Szczucinie (Zespół Szkół), Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie (Zespół Szkół), Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

     W ?ortograficznym boju" zwyciężyła Maia Houda, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, która wywalczyła ?Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajęła , Aleksandra Gronowska uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce zajął Kamil Topór uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, który otrzymał pióro brązowe.

   Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Magdalena Mach-Surowiec dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

   Organizatorami były nauczycielki bibliotekarki PCEiKZ w Szczucinie pani Stella Dąbroś i Marta Sieroń przy współpracy nauczycielki języka polskiego pani Moniki Dąbroś.