?JESZCZE JEDEN DZIEŃ, JESZCZE JEDEN SEN?

Fot. 1Dnia 27 listopada uczniowie PCEIKZ uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki ?Maska?. Widowisko zatytułowano ?Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen?. Młodzież obejrzała poruszający spektakl, bohaterem którego jest młody, utalentowany plastycznie chłopak, Filip. Jak się okazuje, to nie jest jego pierwszy raz. Chłopak musi być poddany leczeniu ale się na nie zgadza. Przełom w myśleniu Filipa następuje, gdy dowiaduje się o śmierci swego kolegi Alexa, który nie przeżył wspólnej zabawy. W postanowieniach wspiera chłopaka Joanna, również pacjentka szpitala, dla której zdrowie i życie stanowi nadrzędną wartość. Spektakl kończy zdanie wypowiedziane przez Filipa: ?Już niedługo namaluję Asię?. Czy Filip poradzi sobie z uzależnieniem, czy odkryje na nowo siebie, czy zrealizuje swoje życiowe pasje, czy dostanie szansę od życia? Z tymi pytaniami aktorzy pozostawiają młodych widzów.

Przedstawienie wywołało wśród uczestników poruszenie i skłoniło do dyskusji o problemie uzależnień wśród młodych ludzi. Młodzież uświadomiła sobie, jak błędne wybory i decyzje wpływają na życie człowieka, jak dramatyczne i często nieodwracalne przynoszą konsekwencje. Spektakl był okazją dla uczestników do refleksji nad własnym życiem.

Dziękujemy pani komendant z 6-24 Hufca Pracy z Dąbrowy Tarnowskiej za wspieranie naszej młodzieży i pomoc w realizacji działań profilaktyczno ? wychowawczych.