×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/sekret01/domains/pceikz.pl/public_html/images/018/2017 12 06 aids.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/018/2017 12 06 aids

1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 

do tekstu       Światowy Dzień AIDS ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV i AIDS.

   Nasza szkoła od wielu lat angażuje się w obchody tego dnia. Z tej okazji został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy O AIDS.

W tym roku na konkurs zgłosiła się rekordowa ilość uczniów. Musieli się oni zmierzyć w ciągu 40 minut z 25 bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi wiedzy na temat HIV i AIDS. Poziom wiedzy jaki reprezentowali był niezwykle wyrównany. Taką samą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęły 3 osoby. Byli to : Agata Sośnia, Oliwia Wójcik i Radosław Zagrajek wszyscy z klasy III LO A. Tylko o jeden punkt mniej zdobyła Magdalena Golemo uczennica klasy II LO A.

W dniu 1- go grudnia pani wicedyrektor Beata Smaś wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami.

Pragniemy zwrócić uwagę, że epidemia HIV i AIDS to wciąż problem aktualny i warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku.                                                              
Organizatorki konkursu: M. Gadziała, R. Kmiecik i M.Stojek pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.                                                                                             

             Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

5 grudnia 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy Konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem ?Cała prawda o AIDS? zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły i godnie ją reprezentowali.

I miejsce zajął Radosław Zagrajek

Marzena Mamuszka została wyróżniona dyplomem.

Nie było łatwo, gdyż konkurs cieszy się ogromną popularnością i zgłasza się wielu chętnych. Możemy być dumni z naszych uczniów za posiadaną szeroką wiedzę o tej bardzo niebezpiecznej chorobie AIDS.

{gallery}018/2017 12 06 aids{/gallery}