UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE: Oxygenium 2.0. Kapitał Czystego Powietrza

Uczniowie naszej szkoły zakończyli pracę nad projektem, który został zgłoszony na konkurs , którego celem jest pozyskanie nowatorskich pomysłów w dziedzinie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Organizatorem Konkursu jest Wojewoda Małopolski, a współorganizatorami Małopolski Kurator Oświaty oraz Tauron Polska Energia S.A.

Uczniowie naszej szkoły: Angelika Świąder z klasy I LO A, Dominika Kogut z klasy I LOA, Tomasz Marszałek z klasy I LOA i Dariusz Jarzwiec z klasy   I TTI opracowali projekt z kategorii: społeczne projekty edukacyjne. Młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością , pracowitością i umiejętnością działania w zespole. Na uznanie zasługuje również fakt, że uczniowie pracowali w projekcie na zajęciach dodatkowych, które pomagają im rozwijać zainteresowania. O działaniach jakie młodzież zaproponowała w swoim projekcie na razie nie możemy jeszcze mówić, gdyż oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Zauważyć jednak należy, że samo ukończenie projektu i przesłanie pokaźnego materiału na konkurs to już sukces naszych uczniów. Wykazali się oni ogromnym talentem, a także wiedzą na temat smogu . Nasi uczniowie mają mnóstwo pomysłów na to jak poprawić jakość powietrza, tak by żyło się nam lepiej, a przede wszystkim zdrowiej.

   Pragniemy zauważyć, że w bieżącym roku szkolnym inna grupa uczniów podjęła również działania dotyczące ochrony powietrza. Dokonali tego poprzez udział w Ogólnopolskim Konkursie na projekt maski antysmogowej. Byli to:

Kamil Zamora uczeń klasy I Szkoły Branżowej, Kamil Bławat uczeń klasy I TTI, Adrian Jaworski uczeń klasy I TTI i Marek Marcinek uczeń klasy III TMT.  

             Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie gratulujemy. Uczniami opiekowała się nauczycielka fizyki M.Stojek