Spotkanie z Joanną Mazur

W dniu 2 marca 2018 roku uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Joanną Mazur. Mistrzynią Świata osób niepełnosprawnych w biegu na 1500 metrów w Londynie, z tych mistrzostw przywiozła komplet medali bo oprócz złotego, srebrny i brązowy. Podczas tegorocznej Gali Mistrzów Sportu wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Sawickim zostali wyróżnieni statuetką w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego.

   Społeczność szkolna powitała ją gromkimi brawami a uczennice Anna Cieciura i Eliza Bednarz wykonaniem utworu ?We Are the Champions" zespołu Queen.

   Mistrzyni opowiedziała swoją historię i drogę do sukcesu, zainteresowanie młodzieży było ogromne a jak podkreśliła pani dyrektor Magdalena Mach- Surowiec była to wspaniała lekcja wychowawcza dla uczniów. Jesteśmy dumni z jej sukcesów i z tego, iż pochodzi z naszego miasta.

     W spotkaniu uczestniczyli też właściciele firm znajdujących się na terenie Szczucina: Barbara Furgał, Waldemar Gwoździowski, Bogdan Chudy, Henryk Kupiec, którzy wsparli czekami panią Joasię.

     Spotkanie zakończyło się podziękowaniami skierowanymi do pani Stelli Dąbroś, która wspiera panią Joannę.

     Uczniowie brawami i kwiatami pożegnali gościa, wielu było chętnych do wspólnej fotografii.

Organizatorzy spotkania:

Nauczyciele wychowania fizycznego i bibliotekarze w ramach ? Spotkań z ciekawymi ludźmi?.