DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W dniu 24.04.2018r. w PCEiKZ odbył się kolejny już Dzień Otwarty. Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych i ich rodzice mieli możliwość zobaczenia szkoły oraz zapoznania się z jej ofertą edukacyjną oraz baza dydaktyczną. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy współpracujący od lat z naszą placówką.

Nasi uczniowie, jak prawdziwi gospodarze, otaczali przybyłych gimnazjalistów opieką, oprowadzali i udzielali gościom cennych wskazówek na przyszłość. Gimnazjaliści zwiedzili sale dydaktyczne, pomieszczenia Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, obejrzeli stoiska przygotowane przez OHP, Tankpol, Complex-Bud, Rol-Mech, Salon Toyoty ?Kobos?, Restaurację Staropolską, Piekarnię i Cukiernię ?Złoty Kłos?, Piekarnię ?Family?, Salon Fryzjerski Soja B., Wolontariat Św. Ojca Pio oraz pokaz makijażu. Przy stoiskach czekał na nich poczęstunek. Na boisku odwiedzający mogli zmierzyć się z ?mechanicznym bykiem? lub zobaczyć pokaz tańca naszych uczniów. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Miluś.

Największe zainteresowanie wzbudziła sala numer 28, w której od nowego roku szkolnego, uczniowie naszej placówki będą mogli brać udział (a nawet zadawać pytania!) w wykładach prowadzonych przez wyższe uczelnie małopolski, w tym AGH w Krakowie.

Będzie to możliwe dzięki przystąpieniu szkoły do projektu ?Małopolska Chmura Edukacyjna?.

Jest to innowacyjna propozycja przekazywania i wymiany wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

Mamy nadzieję, że każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie. Wierzymy, że nasza szkoła przywita od września, jak najwięcej nowych twarzy.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!