PODSUMOWANIE STAŻU W GRECJI

Nieopublikowane

5 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące staż w Grecji.

Przypomnijmy ? w okresie od 29 kwietnia do 12 maja 56 uczniów Technikum informatycznego, teleinformatycznego i mechanicznego odbyło staż zawodowy w Olimpiaki Akti w Grecji dzięki środkom uzyskanym w ramach programu PO WER + ?Młodzi, Kompetentni Nowocześni.? W ramach stażu uczniowie naszej szkoły odbyli praktyki zawodowe i bogaty program kulturowy.

Podczas spotkania podsumowującego uczestnicy praktyk wskazywali na korzyści wynikające z odbycia stażu ? przede wszystkim podniesienie swoich szans na rynku pracy, wzrost kompetencji językowych oraz nowe doświadczenia wynikające z przebywania
w środowisku międzynarodowym. Nauczyciele - opiekunowie grupy podkreślali, że młodzież pokazała się z jak najlepszej strony, tak pod względem prezentowanej wiedzy, jak pod względem dyscypliny i organizacji.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele Pracodawców oraz przedstawicielka firmy koordynującej projekt.

Prowadząca spotkanie dyrektor Magdalena Mach-Surowiec podziękowała Pracodawcom za przybycie i bardzo dobrą współpracę ze szkołą, a Nauczycielom ? opiekunom grupy za profesjonalizm i poświęcenie oraz poinformowała, że szkoła jest w trakcie ubiegania się o środki na kolejne staże zagraniczne dla uczniów. Jednocześnie podkreśliła, że uczestnicy stażów kwalifikowani są na podstawie wyników osiągnięć szkolnych, co stanowi dodatkowo motywuje uczniów do nauki.