Wycieczka w Bieszczady.

W dniach 8 i 9 października klasy 1TI, 2TTI oraz 2TM pod opieką panów Marka Sztylera, Mariusza Najducha, Wojciecha Wilka oraz Krzysztofa Słupka wzięły udział w dwudniowej wycieczce w Bieszczady.mapa

Pierwszego dnia wyjechaliśmy spod szkoły o 6 rano aby o godzinie 10:30 rozpocząć wspinaczkę na szlaku z Wołosatego do Mucznego poprzez tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Podczas trasy udało zdobyć się Tarnicę najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach (1346 m n. p. m) należący również do Korony Gór Polski. Po krótkim odpoczynku na szczycie udaliśmy się poprzez szlak przy Krzemieniu na Bukowe Berdo ? jedną ze słynnych bieszczadzkich połonin aby około godziny 18 zejść do miejscowości Muczne skąd autokarem pojechaliśmy do Ustrzyków Górnych gdzie w tamtejszym Domu Rekolekcyjnym czekał na nas ciepły obiad oraz nocleg.

Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wyjechaliśmy do Polanek skąd poszliśmy do rezerwatu Sine Wiry gdzie rzeka Wetlinka tworzy malownicze kaskady. Wracając do autokaru na parkingu spotkaliśmy znanego artystkę, gawędziarza i bieszczadnika Andrzeja Lacha Załęskiego (znanego też jako Andriej Kirim) który opowiedział nam krótką historię Bieszczad a także zaprezentował kilka swoich piosenek. Z Polanek pojechaliśmy do Polańczyka ? uzdrowiska położonego nad Zalewem Solińskim gdzie był czas na zjedzenie obiadu oraz zakup pamiątek. W Szczucinie zmęczeni ale zadowoleni byliśmy o godzinie 18.