Dzień Nauczyciela w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych

 

IMG 9513            Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Ustalono, że święto pracowników oświaty będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej (14 październik 1773 r.).

            W piątek, 12 października, w PCEiKZ w Szczucinie zorganizowano obchody Dnia Nauczyciela 2018. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, na którą oprócz młodzieży, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły przybyli: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

            Dyrektor szkoły Magdalena Mach-Surowiec, która otworzyła uroczystość, podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i trud włożony w nauczanie i wychowanie. Pani dyrektor wręczyła nauczycielem i pracownikom administracyjnym tradycyjne Nagrody Dyrektora.

            Starosta dąbrowski przekazał podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi za opiekę, nauczanie i wychowanie młodego pokolenia naszej Małej Ojczyzny. Wręczył pracownikom szkoły dwie Nagrody Starosty.

            Do tych gorących życzeń przyłączyli się też przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Szkoły. Ostatnim punktem uroczystości było przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 3 TM, w którym piosenki śpiewały uczennice 2 LO A.