Dzień Doradztwa Zawodowego w naszej Szkole

W dniu 28 listopada 2018 roku w naszej Szkole odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego mający na celu zaprezentowanie oferty edukacyjno-zawodowej PCEiKZ uczniom pobliskich Szkół Podstawowych. Naszą Szkołę licznie odwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych ze Szczucina, Mędrzechowa, Zabrnia, Radwanu, Gruszowa, Luszowic, Radgoszczy, Rataj i Borek.

Uczniowie zostali przywitani przez Dyrekcję Szkoły, tj. panią Dyrektor Magdę Mach-Surowiec oraz pana Marka Sztylera, którzy przybliżyli im naszą Placówkę w krótkiej prelekcji, a następnie zostali oprowadzeni po szkole i warsztatach szkolnych.

Na warsztatach pan Andrzej Kłagisz podczas zajęć praktycznych z uczniami technikum mechanicznego prezentował działanie różnych maszyn i urządzeń. Odbyły się pokazy ślusarskie, spawania, toczenia jak również praca na frezarkach-szlifierkach. Pan Lucjan Urban zaciekawił uczniów swoimi pokazami związanymi z branżą samochodową natomiast pan Mariusz Najduch zaprezentował działanie nowoczesnych obrabiarek numerycznych CNC1 i CNC2.

Lokalni przedsiębiorcy wystawili stoiska zachęcające przyszłych uczniów szkoły branżowej do odbywania u nich praktyk zawodowych w celu zdobycia różnych kwalifikacji. Stoiska przygotowali: Tankpol+ Complex-Bud, sklep spożywczy Groszek, stolarnie ( p. Kupiec, p. Chudy), piekarnia Złoty Kłos, zakład fryzjerski (p. Urbanik), zakład Vega (p. Zając).

W budynku szkolnym uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów. Ogromne wrażenie zrobiła bardzo nowoczesna pracownia teleinformatyczna prowadzona przez pana Krzysztofa Słupka oraz pracownia elektroniczno-informatyczna prowadzona przez pana Ryszarda Juzwę, pan Wojtek Wilk prezentował pracownie i monitory dzięki którym uczniowie mogą na żywo uczestniczyć w zajęciach i wykładach prowadzonych na wyższych uczelniach np. AGH. Jest to możliwe dzięki przystąpieniu szkoły do projektu ?Małopolska Chmura Edukacyjna?. Jest to innowacyjna propozycja przekazywania i wymiany wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko kosmetyczne przygotowane przez panią Martę Szwajkosz. Uczniowie mogli zobaczyć jak wykonać profesjonalny makijaż oraz poznać pracę kosmetyczki.

Ciekawym punktem były spotkania z doradcami zawodowymi z Hufca Pracy z Dąbrowy Tarnowskiej i z Młodzieżowego Centrum Kariery z Tarnowa jak również zajęcia z paniami z Centrum Dietetycznego Natur house, na których uczniowie mogli zapoznać się z pracą dietetyka a również dokonać analizy masy i składu ciała.

W tle zwiedzających rozbrzmiewały dźwięki muzyki, przy której grupa uczniów prezentowała swoje umiejętności w tańczeniu Zumby.

Licznie przybyli uczniowie miło spędzili czas zapoznając się z różnymi zawodami oraz poznając naszą szkołę. Był to niewątpliwie bardzo pracowity dzień zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Dziękujemy więc wszystkim za pomoc i zaangażowanie !!!

Organizatorzy: Grażyna Andrzejewicz i Jan Giera oraz Stella Dąbroś