Spotkanie z Dawidem Dubajką absolwentem PCEiKZ

Dawid Dubajka to niezwykły 23-latek, absolwent naszej szkoły (Liceum Ogólnokształcącego) w Szczucinie, który muzykę i rodzinę stawia na pierwszym miejscu. Jego występy mogliśmy zobaczyć w najnowszej edycji The Voice of Poland.
Od dziecka marzył o zostaniu piłkarzem. Na drodze do jego spełnienia stanęła mu choroba. Grał w klubie Wisła Szczucin na pozycji lewego skrzydłowego. Chciał grać w Realu Madryt, ale wykluczyła to niespodziewana kontuzja. Dawid przeszedł zapalenie nerwu twarzowego. Sparaliżowana została jego lewa część twarzy. Chociaż paraliż miał ustąpić po 2 miesiącach, Dawid ciągle boryka się z tym problemem. Wtedy postanowił zacząć śpiewać. Okazało się, że być może jest właśnie do tego stworzony, a jego wrażliwość została doceniona w The Voice of Poland. Odwrócił trzy fotele jurorów ! Musiał podjąć trudną decyzję, kogo wybierze na swojego trenera. Swoje fotele odwrócili Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska i Michał Szpak. Zdecydował, że jego szkoleniem zajmie się Patrycja Markowska. Młody artysta uzasadnił swój wybór tym, że poczuł z nią dużą więź podczas występu. W bitwach nie zawiódł Patrycji Markowskiej i znakomicie zaśpiewał hit Skinny Love, Birdy. Pokonał Milenę Mocek.
O tym wszystkim opowiedział podczas spotkania z młodzieżą PCEiKZ w dniu 8 stycznia 2019.Przypomniał swoje wrażenia z pobytu w naszej szkole a także opowiedział o dalszych planach związanych z karierą muzyczną. Młodzież przyjęła Go entuzjastycznie a występ wokalny został nagrodzony dużym aplauzem.
Przybycie Dawida do naszej placówki zostało przygotowane w ramach
„ Spotkań z absolwentami „ przez panią Stellę Dąbroś ,Martę Sieroń .