I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !

ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Pod tym hasłem zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie, którego gościem była absolwentka naszej Szkoły Karolina Mach, będąca dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych, ratując w ten sposób życie chorej na nowotwór osoby.

Sygnałem do zorganizowania tego spotkania jest zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i wolontariuszy-uczniów naszej Szkoły w przeprowadzenie Dnia Rejestracji Dawców Szpiku w dniu 24 lutego 2019 roku w miejscowej „Kanie”. Robimy to dla Mateusza, chorego na białaczkę chłopca, mieszkańca gminy Olesno, który obecnie poddawany jest ciężkiej chemoterapii i czeka na dawcę, koniecznego do jego przeżycia.

Karolina opowiadała o tym niesamowitym doświadczeniu w jej życiu, przedstawiając krok po kroku cały proces od momentu zarejestrowania się jako potencjalny dawca do stania się nim w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu w ubiegłym roku.

Sama będąc szczęśliwą dawczynią zachęcała wolontariuszy do zaangażowania się w tę piękną akcję oraz propagowania wśród bliskich i znajomych idei ratowania innych.

Czekamy na Ciebie! Być może to właśnie Ty dasz szansę na powrót do zdrowia osobie, która cierpi na nowotwór krwi.

Opiekun SKW Grażyna Andrzejewicz