ORTOGRAFICZNY BÓJ O PIÓRO STAROSTY

    27 lutego 2019 roku po raz IV w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „ Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

   W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.  

   Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek:  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Szczucinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego   oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

     W „ortograficznym boju" zwyciężyła Anna Zych, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajął , Kamil Topór, uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, który został nagrodzony srebrnym piórem.

III miejsce zajęła  Julia Rajtar,  uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie która otrzymała pióro brązowe.

   Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.

   Organizatorami były nauczycielki bibliotekarki PCEiKZ w Szczucinie pani Stella Dąbroś i Marta Sieroń.