Festiwal zawodów

W trakcie festiwalu zawodów odbywającego się w dniach 21.03.2019-23.03.2019 roku uczniowie klasy 1 TI (Mikołaj Badyl i Konrad Sekuła) oraz 2 TM (Jakub Marchwicki i Tomek Kaczmarski)  pod opieką Pana Lucjana Urbana oraz Wojciecha Wilka wzięli udział w organizowanym jak co roku w Krakowie Festiwalu Zawodów. Na stoisku mechanicznym została przedstawiona drukarka 3D , symulator obrabiarki CNC, przekroje silników a także nowoczesny sprzęt spawalniczy do spawania metodą TIG, MAG i MMA. Stoisko teleinformatyczne przygotowało sprzęt telekomunikacyjny, reflektometry światłowodowe oraz spawarkę do światłowodów gdzie zademonstrowany został proces łączenia włókien kabla światłowodowego poprzez zgrzanie specjalnie przygotowanych końcówek w łuku elektrycznym. Podczas trwania Festiwalu Zawodów nasze stoisko odwiedziło kilkuset gimnazjalistów z Małopolski w tym także uczniowie z naszego regionu. Nasza szkoła wzbudziła także zainteresowanie wśród rodziców odwiedzających targi wspólnie z dziećmi. Po raz kolejny nasza szkoła może zaliczyć udany udział w Targach Edukacyjnych gdzie dumnie reprezentowała powiat dąbrowski wraz z promocją Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.