Największe Motoryzacyjne Targi w Polsce, MOTOR SHOW POZNAŃ 2019

W dniach 28.03-31.03. 2019 roku uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce do Poznania, na Największe Motoryzacyjne Targi w Polsce, MOTOR SHOW POZNAŃ 2019. Wieczorem  28 marca  nasza wycieczka rozpoczęła się busem   z rynku w  Szczucine  do Tarnowa,  a następnie pociągiem do stolicy wielkopolski Poznania. Wczesnym rankiem  po przyjeździe na miejsce udaliśmy się  do miejsca noclegowego  Moon Hostel mieszczącego się  blisko  centrum zabytkowego rynku w Poznaniu.                    

Następnie wycieczka udała się  na Targi Motoryzacyjne, gdzie na  samym wejściu zrobiły one duże  wrażenie na uczestnikach, zapewniając wiele atrakcji z dziedziny motoryzacji samochodów, motocykli,  oraz nowoczesnych rozwiązań  i technologii związanych z prezentowanymi stoiskami danych marek i firm.. Wśród   niespodzianek na targach można było spotkać  znanych  rajdowców i różnych sportowców, a także VIPÓW  z mediów.

W drugim dniu nasza wycieczka  miała przyjemność zwiedzania  zabytkowego starego rynku w Poznaniu z  ciekawymi formami architektury oraz  pięknymi  fontannami i pomnikami. Musimy tutaj wspomnieć tez o ciekawostce, otóż  w Poznaniu znajduje się piękna palmiarnia, która w tym roku obchodzi swoje 100 – lecie. Można było zobaczyć w niej wiele ciekawych, egzotycznych i  pięknych okazów drzew i roślin  nie występujących  w naszym klimacie, dodatkową atrakcja była wystawa motyli. W dalszej części dnia udaliśmy się  na targi motoryzacyjne.

Po południu  nasza wycieczka pojechała  do miejsca szczególnego dla naszej historii, zabytkowego Gniezna. Późnym wieczorem   zakończyliśmy nasza wycieczkę w Poznaniu udając się w podróż powrotną.

Opiekunowie wycieczki: Andrzej Radłowski, Anna Gumułka, Wojciech Wilk