AKADEMIA Z OKAZJI 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

               W dniu 26 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.

Pierwsza jej część poświęcona była zbliżającej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli znaczenie tego dokumentu dla Polski i Polaków. Przenieśli nas w przeszłość, gdzie przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę tamtych czasów. Aktorzy przybliżyli  znaczenie słów:  Bóg, Honor, Wolność, Naród, Ojczyzna.

           Druga część akademii związana była z nieubłagalnym upływem czasu. To właśnie 26 kwietnia wspólną przygodę z nami kończyły uczennice i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Pani dyrektor Magdalena Mach – Surowiec podziękowała młodzieży za wspólnie spędzone lata i poprosiła o zabranie głosu przedstawiciela Organu Prowadzącego  pana Krzysztofa Bryka. Pan wicestarosta wręczył uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią specjalne nagrody oraz skierował zarówno do młodzieży, jak i do grona pedagogicznego wiele ciepłych słów. Życzenia młodzieży przekazał również przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Czapla.

Pani dyrektor  pogratulowała uczniom uzyskanych wyników w nauce. Wręczyła wyróżniającym się   nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

 W imieniu absolwentów głos zabrała Kinga Kupiec. Po pożegnaniu absolwentów ze Sztandarem Szkoły nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie z młodszych klas. W  humorystyczny sposób przypomnieli o tym ,co odchodzi  w siną dal. Nie pozwolili też zapomnieć o zbliżającej się maturze. Uroczystość zakończyła się złożeniem serdecznych życzeń. Po akademii nasi absolwenci udali się na spotkanie z wychowawcami klas.