Narodowe Czytanie 2019

6. września br., w ramach akcji Narodowe Czytanie 2019, zorganizowanej przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, uczniowie PCEiKZ z klasy I LOA i III Z, wraz z opiekunami - panią Moniką Dąbroś, panią Stellą Dąbroś i panią Martą Sieroń- spotkali się z uczniami i nauczycielami innych szkół, bibliotekarzami gminy Szczucin oraz członkami Koła Przyjaciół Biblioteki na Szczucińskim Rynku, by wysłuchać fragmentów nowel polskich. W trakcie spotkania, z-ca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski odczytał list przewodni prezydenta RP Andrzeja Dudy, a wybrane utwory przeczytali m. in. nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły: pani Stella Dąbroś fragment ,,Katarynki" Bolesława Prusa, zaś pani Monika Dąbroś, Oliwia Jastrząb i Liwia Soja fragmenty ,,Dobrej pani" Elizy Orzeszkowej. W roli narratora wystąpiła pani Monika Kosińska prezentując tło historyczne. Dzięki akcji Narodowe Czytanie 2019, uczniowie naszej szkoły mogli na nowo odkryć i docenić piękno, patriotyzm oraz aktualność nowel polskich.

Opiekunowie: Monika Dąbroś, Stella Dąbroś, Marta Sieroń
zdjęcia: szczucin.pl