wirtualny spacer

Powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

 W poniedziałek 11 listopada br. Dąbrowa Tarnowska świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego przy współudziale Samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska.
Rozpoczęła ją uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny odprawiona przez Proboszcza Parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej ks. Stanisława Cyrana i ks. Mariana Kujdę Proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Borusowej.
Głównym motywem homilii wygłoszonej przez ks. Proboszcza Stanisława Cyrana, była troska o polskie rodziny i młode pokolenie. Wskazał na potrzebę docenienia znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu rodzin i dla wychowania młodych Polaków.
Obchody Święta Niepodległości kontynuowane były w Parku Miejskim 100-lecia Odzyskania Niepodległości na Placu Walczących o Niepodległą Polskę.
Gości, wśród których byli przedstawiciel delegacji z Roding w Niemczech, lokalni politycy i przedstawiciele samorządów gminnych Powiśla Dąbrowskiego powitał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Uroczyste przemówienia wygłosili: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski i Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek. Odczytano listy okolicznościowe od parlamentarzystów z Małopolski, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w tej uroczystości. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy i Pani Dyrektor Magdalena Mach-Surowiec z opiekunem Samorządu Szkolnego. W imieniu całej społeczności szkolnej złożono wiązankę kwiatów.