wirtualny spacer

Spotkanie z malarzem Piotrem Kuklą

W dniu 20.11.2019 roku na zaproszenie pani Stelli Dąbroś odwiedził Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych pan Piotr Qkla Kuklą .
Jest on absolwentem tarnowskiego „Plastyka” oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się twórczością oraz działalnością związaną z różnymi aspektami aktywności nie tylko plastycznej (malarstwo sztalugowe i ścienne, rysunek, poezja, autorskie projekty edytorskie, happening, opracowania krytyczne, komiks, edukacja). Pracuje w tarnowskim BWA jako kierownik Działu Organizacji Wystaw, zajmuje się aranżacją i realizacją techniczną wystaw sztuki współczesnej. Od połowy lat osiemdziesiątych brał udział w kilkudziesięciu wystawach i projektach zbiorowych, zrealizował liczne prezentacje indywidualne (Polska, Niemcy, Austria). Prowadzi też działalność kuratorską: właściciel i kurator Galerii Baszta oraz kawiarni artystycznej Art Cafe w Tarnowie, kurator piwnicy Ander Pasydż –Tarnów, kurator wielu wystaw realizowanych głównie w BWA.
W spotkaniu z panem Qkla wzięły udział klasy II LO/A, III TM, II Z, II TI wraz z opiekunami. Artysta w ciekawy sposób przedstawił swoje dokonania artystyczne i przybliżył swoja twórczość. Mogliśmy też zobaczyć fragment jego prac.
Całość została zorganizowana przez bibliotekę w ramach „ Spotkań z ciekawymi ludźmi”, cieszymy się, że uczniowie chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach.
Stella Dąbroś, Marta Sieroń