wirtualny spacer

Dzień Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ

4 grudnia 2019 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego. Naszą szkołę licznie odwiedzili uczniowie ze szkół podstawowych klas 7 i 8.

        Na warsztatach szkolnych młodzież uczestniczyła w spotkaniu  z dyrekcją szkoły podczas, którego  przybliżono im możliwości nauki w naszej placówce. Odbyły się tam pokazy ślusarskie, spawania, toczenia jak też pracy na frezarko-szlifierkach. Zaprezentowano działanie nowoczesnych obrabiarek numerycznych CNC1 i CNC2. Zaznajomiono z działaniami naszej szkoły w branży samochodowej.

        Na stoiskach prezentowali się pracodawcy, którzy współpracują ze szkoła i dają możliwość odbycia praktyk  uczniom w swoich zakładach.

     W budynku szkolnym młodzież  obejrzała  nowoczesną pracownię teleinformatyczną i elektroniczno-informatyczną. Mogła też wziąć udział w zajęciach w pracowni chemii i biologii. Uczniowie zobaczyli  jak wykonuje się  profesjonalny makijaż oraz poznali pracę kosmetyczki.

         Ciekawym punktem było spotkanie z doradcami z OHP oraz z Inspektor Zespołu do spraw Informacji o Funduszach Europejskich.

Licznie przybyli uczniowie spędzili miło czas zapoznając się z różnymi zawodami oraz poznając naszą szkołę.

Dziękujemy wszystkim za pomoc a szkołom za przybycie !