wirtualny spacer

Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji ekologicznej

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: „ Oddaj używany telefon komórkowy”.
Celem akcji było zebranie jak największej liczby używanych telefonów komórkowych, które po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się Afryce i Azji. Telefony nam już niepotrzebne mogą innym służyć jeszcze przez lata. Te z telefonów, których nie da się już naprawić zostaną w bezpieczny sposób zutylizowane, co tym samym przyczyni się do ochrony środowiska. Warto zauważyć,że w naszej szkole zarówno młodzież, jak i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję, dzięki czemu zebraliśmy 13,6 kg używanych telefonów. Udział w akcji jest jednoznaczny z udziałem w ogólnopolskim konkursie, na rozstrzygnięcie którego czekamy do końca stycznia 2020 roku. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
Opiekę nad konkursem na terenie szkoły sprawowała nauczycielka fizyki.