wirtualny spacer8

Warsztaty one - line

"Dzień o suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu".

Fundacja BOŚ zaprasza młodzież naszej szkoły oraz chętnych nauczycieli do wzięcia udziału w warsztatach one – line: „Dzień o suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”.

Warsztaty są kontynuacją kwietniowego wydarzenia „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbyło się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słońce”, w który zaangażowali się nasi uczniowie.

 

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy 17 czerwca o godz. 11:00 wejść na stronę www.dzienwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją.17 czerwca tradycyjnie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Polska, przynajmniej w Europie, należy do krajów ubogich w wodę. Wpływają na to m.in. niekorzystne zmiany klimatu oraz zabetonowanie polskich miast. Dlatego tak ważne jest, żeby rozsądnie gospodarować wodą i zatrzymywać jak najwięcej deszczówki.
Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska.

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach – naprawdę warto.


stopka oferta 2021 22