Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Berlin express

 W dniach 19-21 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali stolicę Niemiec. W ciągu tego krótkiego wyjazdu do Berlina uczestnicy wycieczki zdążyli zobaczyć słynną Bramę Brandenburską (Brandenburger Tor), gmach parlamentu Rzeszy (Reichstagsgebäude), wejść na jego dach i kopulę, zapoznać się ze zbiorami Muzeum Historii Naturalnej, przejść się słynną Kurfürstendamm, obejrzeć Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, podziwiać nowoczesny Sony Center, zobaczyć Pomnik Muru na Placu Poczdamskim, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w centrum miasta, spotkać się z różnorodnością kulturową na Placu Paryskim, podziwiać imponujące budynki na Alei Pod Lipami (Unter den Linden), zachwycić się rozmiarem Berlińskiej Wieży Telewizyjnej (Berliner Fernsehturm), odpocząć przy Fontannie Neptuna (Neptunbrunnen) na Placu Aleksandra (Alexanderplatz), zobaczyć Katedrę Berlińską (Berliner Dom) i zwiedzić na Wyspie Muzeów (Museumsinsel) Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum) z Rzymską Bramą Targową z Miletu.
Najbardziej oczekiwanym punktem programu wycieczki było zoo, które jest największym ogrodem zoologicznym w Niemczech i jednym z największą liczbą gatunków zwierząt na świecie. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni widokiem pand olbrzymich, pingwinów królewskich, czy goryli.
Wyjazd był nie tylko okazją do poznania kultury i historii Berlina, zobaczenia najważniejszych atrakcji miasta, ale również do doskonalenia umiejętności językowych, korzystania ze środków transportu publicznego i integracji uczniów.  Młodzież mogła także poszerzyć swoją wiedzę z takich dziedzin jak biologia, geografia i historia.
Z uczniami do Berlina pojechali: p. Anna Gumułka, p. Ewa Szuścik-Radłowska i p. Andrzej Radłowski.

Galeria zdjęć na szkolnym fanpage.

  w Szczucinie