26 marca 2025r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni komputerowej sponsorowanej przez największego polskiego producenta komputerów w Polsce firmę NTT System S.A. z siedzibą w Zakręcie koło Warszawy o wartości niemal 110 tyś. złotych brutto. W wydarzeniu wzięli udział wiceprezes zarządu NTT System S.A p. Witold Markiewicz, starosta Dąbrowy Tarnowskiej p. Lesław Wieczorek, wicestarosta Krzysztof Bryk oraz odpowiedzialna za rozwój lokalny p. Mariola Smolorz wraz z dyrekcją PCEiKZ na czele z p. dyrektor Magdaleną Mach-Surowiec, p. wicedyrektor Beatą Smaś, p. wicedyrektorem Markiem Sztyletem oraz nauczycielem p. Wojciechem Wilkiem.
Dzięki zaangażowaniu oraz współpracy, jaką nawiązał p. Wojciech Wilk z prezesem oraz założycielem firmy p. Tadeuszem Kurkiem szkoła została doposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy: 16 nowych komputerów, 16 monitorów 27- calowych wraz z akcesoriami firmy HIRO (klawiatura, mysz, podstawka). Obecnie placówka może pochwalić się jedną z najlepiej wyposażonych pracowni komputerowych w Polce.
Składamy serdeczne podziękowania na ręce p. Tadeusza Kurka, prezesa oraz założyciela firmy NTT SYSTEM S.A, za podarowany sprzęt komputerowy, który wykorzystany zostanie do prowadzenia jeszcze ciekawszych zajęć. Mamy również nadzieję, że nawiązana współpraca pomiędzy szkołą PCEiKZ a firmą NTT System S.A. przyczyni się do rozwoju i podniesienia kwalifikacji wszystkich uczniów.
Koordynator: mgr inż. Wojciech Wilk