Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Drugie miejsce uczniów PCEiKZ w ogólnopolskim finale olimpiady

 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w  tegorocznej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce, uczniowie technikum z klasy III TI przygotowywani przez nauczyciela przedmiotów zawodowych pana mgr inż. Wojciecha Wilka z   Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie zajęli drużynowo II miejsce konkurując w trzech etapach z około sześciuset uczestnikami z całego kraju.

Finał Olimpiady odbył się w dniach 13-14 maja w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie.

Drużynę reprezentowali:

Kamil Kwiatkowski

Kamil Grędys

Karol Białas

Sam awans do czołowej dwudziestki biorącej udział w ścisłym finale olimpiady byłby olbrzymim osiągnięciem jednak dodatkowo Kamil Grędys i Kamil Kwiatkowski  zostali również indywidualnymi laureatami Olimpiady podczas wielkiego finału. Natomiast Karol Białas uzyskał tytuł finalisty.

Wszyscy trzej wyżej wymienieni uczniowie uzyskali zwolnienie z egzaminu zawodowego "części teoretycznej" otrzymując 100% punktów, natomiast Kamil Kwiatkowski i Kamil Grędys wywalczyli dodatkowo wymarzony indeks na uczelnie wyższe.   Dzięki niemu mają wstęp wolny na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce, bez postępowania rekrutacyjnego.

Wysokie miejsca naszych uczniów w olimpiadzie cieszą nie tylko dlatego, że to indywidualny sukces każdego z nich, na który ciężko zapracowali, ale również jest to sukces naszej szkoły potwierdzający wysoki poziom nauczania w naszej placówce.

  w Szczucinie