Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty

 19 marca 2024 roku po raz IX w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „ Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół w Brniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Jury, któremu przewodniczyła pani Barbara Grzebieniowska wyłoniło tegorocznych zwycięzców.

W „ortograficznym boju" I miejsce zajęła Milena Musiał uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajęła Patrycja Podosek , uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce zajęła Milena Motyka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, która otrzymała pióro brązowe.

Wyróżniono też Szymona Świderskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Sebastiana Majkrzaka z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Nagrody oraz dyplomy wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Rywalizacja była bardzo zacięta a poziom wyrównany, gdyż zwycięzców wyłoniono dopiero po dogrywce !!!

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy!

Organizatorami były: pani Stella Dąbroś, Barbara Grzebieniowska i Marta Sieroń.

Zdjęcia na szkolnym fanpage.

  w Szczucinie