Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Sukces naszych uczniów i to w dwóch kategoriach!

Z przyjemnością informujemy, że III Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski – skąd nasz ród” organizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego został rozstrzygnięty!

Konkurs miał zasięg międzynarodowy, a prace, których było aż 2300, napływały do komisji z różnych zakątków świata (m.in. z Hiszpanii, Włoch, Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Jury podkreśliło, że twórcy oczarowali ich kreatywnością, niepowtarzalnością i ogromną znajomością wiedzy.

Wśród nagrodzonych prac znalazł się : plakat wykonany przez JULIĘ CZAPLAK– uczennicę II klasy Technikum Informatycznego i film „Patriotyzm po polsku” nakręcony przez JAKUBA ZĄBKA ucznia I klasy Technikum Informatycznego.

Plakat Julii zachwycił jury, które postanowiło przyznać jej III miejsce, natomiast film przygotowany przez Jakuba otrzymał wyróżnienie. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 26.04.2024r. w Narodowym Banku Polski w Warszawie, który w tym roku obchodził stulecie powstania i wprowadzenie złotego do obiegu. Galę prowadził znany prezenter i dziennikarz sportowy TVP 1 Rafał Patyra.

Po wręczeniu nagród uczniowie zwiedzili Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira

S. Skrzypka, a także oglądali piękną panoramę Warszawy z 30. pietra Pałacu Kultury i Nauki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekunowie w konkursie:

mgr Bożena Mazur

mgr inż. Wojciech Wilk

  w Szczucinie